Jak obniżyć ryzyko zakażenia koronawirusem COVID-19?

Skutki pandemii cały czas przybierają na sile, jednocześnie wywołując nie tylko wiele lęków i obaw, ale również potrzebę podjęcia działań, które zabezpieczą nas przed zakażeniem. Przeprowadzane na całym świecie badania wskazują już na takie, które z dużą skutecznością zmniejszają to ryzyko.

Najważniejszy okazuje się rozsądek i profilaktyka. Pozostanie w domu i właściwa higiena to sprawy oczywiste, ale większy nacisk należy położyć na nowoczesne rozwiązania, które pomogą w ochronie przed koronawirusem. Właściwie dobrane środki ochrony osobistej i urządzenia, które w sposób ciągły oczyszczają z patogenów nasze otoczenie to obecnie najlepsza metoda, by móc wrócić do pełnego funkcjonowania w pracy i w domu.

koronawirus - jak obniżyć ryzyko zakażenia COVID-19
płyn antybakteryjny - jak zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19

Jak dochodzi do zakażenia wirusem?

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID-19. Scenariusz powstania wirusa i jego transmisji na człowieka wciąż jest analizowany przez naukowców. Pewne jest, że koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową – oznacza to, że może dojść do zakażenia w skutek kontaktu z osobą zarażoną, np. w trakcie kichnięcia, kaszlu lub podczas rozmowy, a także poprzez dotknięcie zakażonej powierzchni i przeniesienia patogenów do własnego organizmu. Warto jednak pamiętać, że samo przeniesienie wirusa nie musi być jednoznaczne z zakażeniem. Jego ilość musi być wystarczając, żeby organizm nie potrafił sobie z nią poradzić przez układ odpornościowy.

Jak uchronić się przed zakażeniem?

Aby zapobiec zarażeniu koronawirusem powinniśmy oczywiście unikać kontaktu z osobami zakażonymi oraz stosować się do podstawowych zasad higieny – stosować płyny antybakteryjne oraz pamiętać o częstym myciu rąk. Ponadto warto wdrożyć dodatkowe środki ostrożności, które zmniejszą ryzyko zakażenia.

Udowodniono również, że stosowanie MASEK OCHRONNYCH nie tylko pozwala uchronić siebie przed fizycznym kontaktem z zakażonym powietrzem, ale dodatkowo tworzy barierę przez zarażeniem innych osób w otoczeniu. Pamiętając o tym, że większość osób ze stwierdzoną chorobą, nie odczuwa żadnych objawów, może okazać się to kluczowe w spłaszczaniu krzywej zachorowań.

maska ochronna - jak uchronić się przed zakażeniem koronawirusem