Jak obniżyć ryzyko zakażenia koronawirusem COVID19

Skutki pandemii cały czas przybierają na sile, jednocześnie wywołując nie tylko wiele lęków i obaw, ale również potrzebę podjęcia działań, które zabezpieczą nas przed zakażeniem. Przeprowadzane na całym świecie badania wskazują już na takie, które z dużą skutecznością zmniejszają to ryzyko.

Najważniejszy okazuje się rozsądek i profilaktyka. Pozostanie w domu i właściwa higiena to sprawy oczywiste, ale większy nacisk należy położyć na nowoczesne rozwiązania, które pomogą w ochronie przed koronawirusem. Właściwie dobrane środki ochrony osobistej i urządzenia, które w sposób ciągły oczyszczają z patogenów nasze otoczenie to obecnie najlepsza metoda, by móc wrócić do pełnego funkcjonowania w pracy i w domu.

covid19 preparation

Jak dochodzi do zakażenia wirusem?

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID-19. Scenariusz powstania wirusa i jego transmisji na człowieka wciąż jest analizowany przez naukowców. Pewne jest, że koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową – oznacza to, że może dojść do zakażenia w skutek kontaktu z osobą zarażoną, np. w trakcie kichnięcia, kaszlu lub podczas rozmowy, a także poprzez dotknięcie zakażonej powierzchni i przeniesienia patogenów do własnego organizmu. Warto jednak pamiętać, że samo przeniesienie wirusa nie musi być jednoznaczne z zakażeniem. Jego ilość musi być wystarczając, żeby organizm nie potrafił sobie z nią poradzić przez układ odpornościowy.

Jak uchronić się przed zakażeniem?

Aby zapobiec zarażeniu koronawirusem powinniśmy oczywiście unikać kontaktu z osobami zakażonymi oraz stosować się do podstawowych zasad higieny – stosować płyny antybakteryjne oraz pamiętać o częstym myciu rąk. Ponadto warto wdrożyć dodatkowe środki ostrożności, które zmniejszą ryzyko zakażenia.

Udowodniono również, że stosowanie MASEK OCHRONNYCH nie tylko pozwala uchronić siebie przed fizycznym kontaktem z zakażonym powietrzem, ale dodatkowo tworzy barierę przez zarażeniem innych osób w otoczeniu. Pamiętając o tym, że większość osób ze stwierdzoną chorobą, nie odczuwa żadnych objawów, może okazać się to kluczowe w spłaszczaniu krzywej zachorowań.

 

Jak działają tunelowe oczyszczacze powietrza z promieniowaniem UV-C

Na pozostanie w oczyszczanym w sposób ciągły pomieszczeniu pozwala specjalna konstrukcja urządzeń. Zakażone powietrze zasysane jest do wnętrza oczyszczacza, gdzie w kolejnych komorach naświetlane jest skoncentrowaną wiązką światła UV-C o długości fali 250-280 nm.

To precyzyjnie dobrane promieniowanie niszczy bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby poprzez zmianę ich struktury białek cytoplazmatycznych oraz kwasów nukleinowych. To z kolei prowadzi prowadzi do zmiany w budowie DNA patogenów i ich deaktywacji. Oczyszczone w ten sposób powietrze, wraca z powrotem do pomieszczenia, górnymi otworami wylotowymi.

Certyfikowana żarówka emitująca promieniowanie UV-C jest otoczona specjalnym reflektorem, przez co światło nie wydobywa się na zewnątrz. Tym samym urządzenie nawet podczas pracy jest zupełnie nieszkodliwe dla wzroku czy skóry.

 

Jak wybrać sterylizator powietrza  z lampą UV-C

Urządzenia dostępne są różne urządzenia. Różnią się one przede wszystkim wielkością i co za tym idzie wydajnością. Wybrać można przenośny model do niewielkich przestrzeni, jak salon kosmetyczny, gabinet medyczny czy stomatologiczny lub zaopatrzyć się w większe, które świetnie sprawdzą się w dużym pomieszczeniach jak biura, sale sądowe czy urzędy. 

Lampy UV-C ogą pracować w sposób ciągły i nie ma ograniczeń co do przebywania w ich sąsiedztwie, dlatego znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie każdego gromadzą się ludzie lub przyjmowani są klienci.

 

PEŁNE WYNIKI BADAŃ DOTYCZĄCYCH SKUTECZNOŚCI LAMP UV-C

https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/02786821003762411

https://biotechuv.com/pages/the-uvc-light-technology

covid19 prevention

Przepływowe sterylizatory powietrza w walce z wirusem

Skutecznym sposobem na pozbycie się zawieszonych w powietrzu drobnych zanieczyszczeń (w tym bakterii i wirusów) mogą być STERYLIZATORY POWIETRZA z wbudowaną lampą UV-C.

Promieniowanie ultrafioletowe, jako sposób eliminacji koronawirusa, rekomendowane jest m.in. przez Światową Organizację Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. 

Amerykańscy badacze z Columbia University testowali skuteczność działania przepływowych sterylizatorów z lampą UV-C. Badania jednoznacznie wykazały, że tego typu urządzenia, spełniające podstawowe warunki bezpieczeństwa, efektywnie eliminują  wirusy z pomieszczeń bez szkodliwego działania na przebywające w nich osoby. 

Opierając się na najnowszych wynikach badań, kilka firm na świecie rozpoczęło produkcję przepływowych urządzeń z UV-C na masową skalę. W USA urządzenia wytwarzające promieniowanie UV-C produkuje np. Bio Tech UV, na rynku europejskim przykładem są niemiecka firma IST czy polsko-amerykańska marka Sayoli.